Personale

Skolens ledelse og administration
Niels Eskildsen Kridal
Forstander
Morgensang, morgenløb, fortælling, sangtime
Anne Friis Theede
Viceforstander
Dansk, morgensang
Stine Eskildsen Kridal
Afdelingsleder
Afdelingsleder/Trivselsvejleder
Tove Hedemann-Hansen
Kontorleder
Cathrine Dahl Hansen
Kontorassistent/lærer
Engelsk
Anette Hansen
Kontorassistent
UU-Vejleder
Miriam Knudby Nielsen
UU-Vejleder
Lærere
Anne Marie Holm
Lærer
Dansk, engelsk
Brian Nørgaard Nielsen
Lærer
Dansk, engelsk, samfundsfag, fodbold, kotok
Christina Søndberg
Lærer
Dansk, matematik, Tema 10, filmværksted, musical
Dorte Friis
Lærer
Dansk, biologi, samfundsfag, fællesgymnastik, puls & styrke, dans
Frank Murberg
Lærer
Dansk, matematik, biologi, idræt på tværs, basketball
Helmer Nielsen
Lærer
Metal, svejsekursus (§17), teknisk tegning, fælles idræt
Henrik Soele Jessen
Lærer
Dansk, kristendom, bordtennis, grafik & medier, walk’n’talk, sangtime
Jonna Nielsen
Lærer
Matematik, kreativt værksted, keramik, Tema 10
Julie Plank Holm Hansen
Lærer
Matematik, fysik/kemi, engelsk, billedkunst
Kristian S. Simonsen
Lærer
Matematik, fysik/kemi, biologi, spring, klatring, outdoor, astronomi, fællesidræt
Liv Bruun Stenbroen
Lærer
Matematik, engelsk, tysk, volley
Malene Kjær Jørgensen
Lærer
Dansk, tysk, fællesidræt, spring
Michael Bech Knudsen
Lærer
Matematik, engelsk, geografi, fælles idræt, fodbold
Peter Myrfeld
Lærer
Dansk, musik, engelsk, geografi
Sara Zeberg
Lærer
Matematik, engelsk, kodning & programmering, håndbold, fællesidræt
Sofie Øllegaard Jensen
Lærer
Dansk, tysk, kristendom, volley, strik/hækle, tema-10
Terje V. Anderson Hansen
Lærer
Dansk, matematik, håndbold, musical, fællesidræt
Thor Hjuler Boudigaard
Lærer
Matematik, fysik, naturfag, træ
Ulrik Boie Larsen
Lærer
Trivselslærer og valgfag
Køkken
Theis Van Bekker
Køkkenleder
Arne Christoffersen
Kok
Bettina Bock (Barsel)
Køkkenassistent
Heidi Andersen
Køkkenassistent
Jytte Friis Sørensen
Køkkenmedhjælper
Praktisk Personale
Jan Bøgild Christensen
Teknisk service leder
Christoph Leyer
Teknisk service assistent
Poul Jensen
Teknisk service assistent
Susanne Møller Taasinge
Serviceassistent
Ingrid Sørensen
Teknisk service assistent/køkkenmedhjælper
Kim Vullum
IT-ansvarlig